هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت بسته به نوع شرکت و حتی موضوعی که برای فعالیت در نظر دارید متفاوت است. حتما قبل از هر اقدامی برای مشاوره تلفنی رایگان و استعلام هزینه ثبت یا تغییرات شرکت به ما زنگ بزنید تا ریز هزینه ها و مدت زمان انجام کار را در اختیارتان بگذاریم.

ردیف کارمزد ثبت و تغییرات شرکت سال ۱۴۰۳ مبلغ (تومان)
۱ 🟡 شرکت سهامی خاص ۱,۵۰۰,۰۰۰
۲ 🟡 شرکت مسئولیت محدود ۱,۴۰۰,۰۰۰
۳ 🟡 شرکتهای خدماتی ۱,۵۰۰,۰۰۰
۴ 🟡 شرکتهای بازرگانی ۱,۵۰۰,۰۰۰
۵ 🟡 تغییرات شرکت (هر صورتجلسه) ۱,۲۰۰,۰۰۰
۶ 🟡 شرکتهای پیمانکاری ۱,۵۰۰,۰۰۰
۷ 🟡 هزینه ثبت موسسه حقوقی ۲,۵۰۰,۰۰۰
۸ 🟡 هر صورتجلسه تغییرات شرکت ۱,۳۰۰,۰۰۰
۹ 🟡 ثبت نام کد اقتصادی ۱,۲۰۰,۰۰۰
۱۰ 🟡 دفاتر قانونی شرکت ۷۰۰,۰۰۰
۱۱ 🟡 ثبت نام کارت بازرگانی حقیقی ۲,۵۰۰,۰۰۰
۱۲ 🟡 ثبت نام کارت بازرگانی شرکتی ۲,۵۰۰,۰۰۰
۱۳ 🟡 هزینه ثبت موسسه ۱,۹۰۰,۰۰۰

هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت در سال ۱۴۰۲ شامل مواردی می باشد که در این صفحه به آن اشاره می کنیم. برای بسیاری از مشاغل، ثبت شرکت ضروری است. طبیعی است که قبل از ثبت به این موضوع فکر کنید که قیمت تاسیس یک شرکت چقدر است؟ هر چند ضرورت انجام این کار باعث می شود هزینه خیلی برایتان مهم نباشد با این حال باز هم ثبت شرکت هزینه های غیر منطقی ندارد.

برای اطلاع دقیق از هزینه های خدمات ثبتی فرم زیر را پر کنید، همکاران ما علاوه بر اعلام هزینه به شما مشاوره رایگان در خصوص هر نوع خدماتی که مد نظر دارید خواهند داد.

استعلام هزینه ثبت شرکت

برای اطلاع از هزینه های کامل ثبت شرکت طبق آخرین تعرفه ها، و گرفتن مشاوره در خصوصت جزئیات کار فرم زیر را پر کنید تا در کمترین زمان همکاران ما با شما در ارتباط باشند.

 

ارزانترین هزینه ثبت شرکت در ایران

خب اگر می خواهید ارزانترین هزینه ثبت را به صورت دقیق بدانید ابتدا باید مشخص شود که قرار است چه شرکتی را با چه شرایطی ثبت نمایید. منظورمان این است که هزینه ها را نمی توان مثل هزینه خرید یک وسیله به صورت ثابت تعیین کرد.

ما به شما اطمینان می دهیم که ارزانترین هزینه خدمات ثبتی را با توجه به خدمات بی نظیری که دریافت می کنید، پرداخت خواهید کرد.

هم چنین موسسات مختلف هم ممکن است کمی تفاوت در قیمت داشته باشند. در این جا می توانیم به شما اطمینان بدهیم که بهترین خدمات را با مناسب ترین قیمت از همکاران ما دریافت نمایید.

هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود

هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود

ابتدا به این نکته توجه کنید که در حال بررسی این هزینه ها در حالتی هستیم که قرار است موسسه ما به وکالت از شما این کار را برایتان انجام دهد. در این مسیر هزینه های مختلفی وجود دارد که در ادامه درباره آن ها صحبت خواهیم کرد. نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که شما برای مشاوره و پرسیدن سوالات تان هیچگونه هزینه ای به موسسه ما نمی پردازید.

هزینه هایی که برای ثبت شرکت مسئولیت محدود باید بپردازید از قرار زیر است:

 • مشاوره انتخاب نام
 • هزینه پست و لوازم مربوط به آن مثل پاکت و غیره.
 • حق ثبت
 • حق الوکاله
 • کارمزد مربوط به موسسه

علاوه بر این موارد، شما باید هزینه مربوط به آگهی روزنامه رسمی و آگهی روزنامه کثیرالانتشار را هم در نظر بگیرید. هزینه آگهی روزنامه بسته به تعداد کاراکترهای آگهی تعیین می شود و به صورت میانگین این هزینه را می توانید حدود ۴۰۰ هزار تومان در نظر بگیرید. هر چه متن آگهی شامل کاراکترها و کلمات بیشتری باشد، طبیعتا هزینه مربوط به آن هم افزایش خواهد یافت.

نکته دیگر این است که قیمت چاپ آگهی در روزنامه های مختلف هم متفاوت است. همان طور که می بینید قیمت ها در نهایت به موارد مختلفی بستگی دارد. پیشنهاد می کنیم با بررسی همه شرایط لازم، هزینه نهایی را از همکاران مان بپرسید.

علاوه بر این موارد، شما باید هزینه مربوط به آگهی روزنامه رسمی و آگهی روزنامه کثیرالانتشار را هم در نظر بگیرید. هزینه آگهی روزنامه بسته به تعداد کاراکترهای آگهی تعیین می شود و به صورت میانگین این هزینه را می توانید حدود ۴۰۰ هزار تومان در نظر بگیرید. هر چه متن آگهی شامل کاراکترها و کلمات بیشتری باشد، طبیعتا هزینه مربوط به آن هم افزایش خواهد یافت. “نکته دیگر” این است که قیمت چاپ آگهی در روزنامه های مختلف هم متفاوت است. همان طور که می بینید هزینه ثبت شرکت در نهایت به موارد مختلفی بستگی دارد. پیشنهاد می کنیم با بررسی همه شرایط لازم، هزینه نهایی را از همکاران مان بپرسید.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

غالبا هزینه ثبت برای سهامی خاص بیشتر از مسئولیت محدود است. شاید برایتان سوال باشد که دلیل این موضوع چیست؟ شرکا در شرکت مسئولیت محدود ۲ نفر و برای سهامی خاص حداقل ۵ نفر هستند. البته این اختلاف هزینه خیلی قابل توجه نخواهد بود.

 

قیمت ثبت تغییرات شرکت

اولین فاکتور تاثیر گذار در هزینه ثبت تغییرات شرکت شما تعداد صورتجلسات با توجه به نیاز شما می باشد. در حال حاضر هزینه هر صورتجلسه حدودا ۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان است. پس مثلا اگر تغییرات شما ۳ تا صورتجلسه شود این هزینه را ضدبدر ۳ باید کرد.

استعلام هزینه ثبت شرکت ۰۲۱۶۸۲۵۱۱۱۱

هزینه ثبت در تهران و شهرستان ها

معمولا هزینه ثبت در تهران کمی بیشتر است زیرا هزینه حق الوکاله هم اضافه می شود. البته در برخی شرایط هزینه ها می تواند برای تهران و شهرستان ها یکسان باشد. در حال حاضر خدمات هزینه دریافت اوراق توسط وکیل نیز به پرونده های شهرستان اضافه شده است که مزایای آن این است که دیگر نیازی به مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکتهای شهرتان ندارید.

هزینه روزنامه کثیر

 هزینه روزنامه کثیرالانتشار ثبت شرکت

هزینه روزنامه کثیرالانتشار ثبت شرکت در هر روزنامه متفاوت است. برخی روزنامه ها پر هزینه و برخی کم هزینه هستند. علاوه بر این تعداد کلمات موضوع شرکت با تغییرات شما نیز با توجه به اینکه اندازه کادر آگهی را تغییر می دهد در هزینه ها تاثیر دارد.

همان طور که گفتیم برای ثبت آگهی روزنامه، انتخاب های متعددی پیش روی شماست. این روزنامه ها بسته به اهمیت و میزان بازدیدی که دارند قیمت های مختلفی را شامل می شوند. در مورد روزنامه رسمی هزینه ها یکی است اما در لیست روزنامه های کثیرالانتشار، هزینه ها می تواند متفاوت باشد.

شما می توانید با کمی تحقیق قیمت همه این روزنامه ها را متوجه شده و سپس روزنامه مناسب را انتخاب نمایید. مثلا روزنامه ابرار برای آگهی های کثیرالانتشار یک روزنامه کم هزینه محسوب می شود.

 

تاثیر میزان سرمایه در هزینه ثبت

برای بسیاری از افرد سوال است که آیا میزان سرمایه در هزینه های ما اثرگذار است؟ وقتی فرآیند ثبت تمام می شود باید حق التمبر سرمایه را پرداخت کنید.

حق تمبر به میزان یک دو هزارم در نظر گرفته می شود و مسلما هر چه سرمایه بیشتر باشد حق التمبر آن هم بیشتر می شود. به عنوان مثال برای صد میلیون تومان سرمایه باید ۵۰ هزار تومان حق التمبر بپردازید.

هزینه-ثبت-شرکت

هزینه ثبت برای شرکت های مختلف

همان طور که تا این لحظه متوجه شدید هزینه ثبت شرکت برای انواع مختلف شرکت یکسان نیست و به موارد مختلفی بستگی دارد. تعداد افراد، نوع و حجم اساسنامه، میزان سرمایه، طول آگهی و غیره از مواردی است که در تعیین هزینه موثر است.

در برخی موارد افراد به دلایلی اقدام بره خرید شرکت ثبت شده می کنند که در این صورت هزینه خرید شرکت ثبت شده آماده با توجه به ویژگی های شرکت مانند سال تاسیس متفاوت می باشد.

 

تفاوت روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار

یکی از سوالات مراجعین محترم مان همواره این است که تفاوت روزنامه کثیرالانتشار با روزنامه رسمی در چیست؟

بعد از این که آگهی تاسیس شرکت را دریافت می کنید لازم است آگهی را در روزنامه رسمی چاپ کنید. مدتی است که چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار هم ضروری شده اما زمان مشخصی ندارد. منظور این است که شما تا تغییرات بعدی هم فرصت دارید که این آگهی را ثبت نمایید.

معمولا روزنامه کثیرالانتشار از روزنامه رسمی گران تر است و البته روزنامه های این گروه همان طور که گفتیم با یک دیگر تفاوت قیمت هم دارند.

مدت-زمان-ثبت-شرکت

زمان لازم برای ثبت شرکت چند روز است؟

معمولا همان قدر که خرج برداشتن تاسیس کردن یک شرکت برای افراد مختلف مهم است، مدت زمان آن هم مهم است و چه بسا اهمیت بیشتری هم دارد. برای این که بتوانید شرکت تان را ثبت کنید در کوتاه ترین حالت ممکن باید حدود ۲ هفته کاری و یا کمی کمتر زمان در نظر بگیرید.

بسته به این که مراحل ثبت را چگونه و با چه دقتی پیش ببرید، این زمان ممکن است بیشتر هم بشود.

 

حق الوکاله در هزینه ثبت شرکت

شاید برایتان سوال باشد که منظور از حق الوکاله چیست و چرا اخذ می شود؟ این هزینه، هزینه ای است که برای پیگیری همه امور تا هنگام دریافت آگهی تاسیس می پردازید.

حق الوکاله در حقیقت هزینه ورود اطلاعات مختلف در سامانه، تعیین نام، موضوع فعالیت و دیگر موارد مشابه است که از طریق کارشناسان برای شما انجام می شود.

 

حق ثبت در هزینه ثبت شرکت

پس از این که مدارک تان را به اداره پست تحویل می دهید و با گذشت ۳ تا ۵ روز می توانید از طریق سامانه متوجه شوید که شرکت تان ثبت شده است و یا خیر.

اگر شرکت ثبت شده باشد سامانه برگه ای را با عنوان “پیش نویس آگهی تاسیس” به شما می دهد. لازم است این برگه را به اداره ثبت ببرید، امضاء لازم را انجام داده و سپس هزینه ثبت را هم پرداخت کنید.

هزینه تمبر ثبت شرکت

هزینه ابطال تمبر

یکی دیگر از هزینه هایی که وجود دارد، همین مورد می باشد. پس از این که آگهی تاسیس را دریافت می کنید باید به سایت اداره مراجعه نموده و شماره تمبر سرمایه را دریافت نمایید. پس از آن لازم است به اداره مالیات مراجعه نموده و حق تمبر را پرداخت نمایید.

 

هزینه ارسال مدارک

همان طور که می دانید پس از گذراندن برخی مراحل ثبت شرکت لازم است مدارک لازم را به اداره ثبت شرکت ها بفرستید. این مدارک شامل اساسنامه، تقاضانامه و موارد مشابه می باشد. در این قسمت هزینه هایی مانند هزینه پاکت، گیره و غیره را باید پرداخت نمایید.

تماس با ما

سوالات متداول

🟡 کمترین هزینه ثبت شرکت چقدر است؟

در حال حاضر طبق تعرفه های سال ۱۴۰۳ کمترین هزینه مبلغی حدود ۲ میلیون تومان است.

🟡 چرا هزینه تاسیس شرکت های مختلف متفاوت است؟

بسته به موضوع شرکت، سرمایه اعلامی یا هزینه های روزنامه قیمت های شرکتها متفاوت خواهد بود، اما در نظر داشته باشید این تفاوت قیمت ها عدد بالایی نیست.

🟡 هزینه ثبت شرکت در صورتی که خودمان ثبت کنیم چقدر است؟

کل هزینه ها بجز کارمزد موسسات ثبتی باید پرداخت شود، البته به این هزینه ها زمانی که صرف می کنید را اضافه کنید.

🟡 هزینه روزنامه رسمی شرکت چقدر است؟

حداقل هزینه برای ۳ خط موضوع با ۳ نفر عضو رد رحال حاضر حدود ۴۵۰ هزار تومان بوده که این مبلغ با اضافه ضدن موضوع و اعضا بالاتر خواهد رفت.

۴.۷/۵ - (۶۰ نفر رای داده اند)

درباره ی نوشین حسینی

من نوشین حسینی هستم و از سال 1392 در زمینه خدمات اداری شرکتها و به صورت کاملا تخصصی در زمینه خدمات ثبتی فعالیت می کنم. تمام تلاشم طی این سالها این بوده است که بهترین خدمات را در جهت کمک به امور ثبتی شرکتها ارائه نمایم تا مدیران شرکتها در این خصوص خیالی آسوده داشته باشند.

۴ دیدگاه

 1. سلام پرداخت هزینه های اداره ثبت و روزنامه رسمی با خودتونه یا باید ما خودمون پرداخت کنیم؟

  • سلام و درود
   بستگی به خواسته خودتون داره هم می تونید خودتون انجام بدین هم پرداخت کلیه هزینه های ثبت شرکت رو موسسه ما براتون انجام بده.

 2. سلام پرداخت هزینه ثبت شرکت در ابتدا انجام میشه یا زمان تحویل کار؟

  • سلام پس از انجام مشاوره در صورت رضایت شما قرارداد در ۲ نسخه تنظیم شده و ۵۰ در صد از مبلغ قرارداد به عنوان پیش پرداخت و مابقی در صورت رضایت شما در پایان کار هنگام تحویل پیش نویس تسویه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button