ثبت شرکت خدماتی

شما هم به ثبت شرکت خدماتی فکر می کنید؟ می دانید که این نوع شرکت را می توان بدون نیاز به سرمایه زیادی ثبت کرد؟ علاوه بر این شما برای راه اندازی این شرکت به تحصیلات و یا تجربه خاصی هم احتیاج ندارید. در نظر داشته باشید که کارهای خدماتی با کسب و کارهای تولیدی یا محصول محور متفاوت است. پس اگر در انتخاب نوع شخصیت حقوقی خود دقت نکنید در ادامه متضرر خواهید شد. بهترین نوع شخصیت حقوقی ثبت موسسه خدماتی می باشد پس حتما برای امور خدماتی موسسه را انتخاب کنید.

ثبت شرکت خدماتی

شرکت خدماتی چیست؟

همان طور که از نام این شرکت پیداست، کار آن ارائه خدمات است. این شرکت ها معمولا افراد با صلاحیت را استخدام کرده و سپس کار نظافت منازل، شرکت ها و غیره را انجام می دهند. البته باید بگوییم شرکت های خدماتی می توانند در زمینه های مختلف دیگری مثل تاسیسات، رستوران و تهیه غذا، بهره برداری از فضای سبز، چاپ و تکثیر و موارد مشابه هم فعال باشند.

طبیعی است که استخدام پرسنل در این شرکت ها علاوه بر تسلط به امور، باید از نظر امنیتی هم چک شود تا بعدا برای کارفرما و یا خود شرکت مشکلی پیش نیاید. ثبت شرکت خدماتی این روزها طرفداران زیای دارد.

 

ضرورت وجود شرکت های خدماتی

یکی از مهم ترین شرکت های خدماتی، شرکت نظافت منازل و محل کار است. همه مان هر روزه مشغول کار و فعالیت های زیای هستیم و طبیعی است که برای نظافت منزل یا محل کارمان وقت نداریم. شاید هم بسیاری از افراد از جمله سالمندان و یا افرادی که آسیب دیدگی بدنی دارند، با وجود داشتن وقت باز هم نتوانند به این امور رسیدگی کنند.

ثبت شرکت باعث می شود خیال اقشار مختلف جامعه از این بابت راحت شود. از آن گذشته، هر کدام از ما برای پیدا کردن یک فرد امین و مطمئن که وارد خانه یا محل کارمان شود، شرایط لازم را نداریم. شرکت های خدماتی باعث می شوند افراد با خیال راحت به آن ها اعتماد کرده و از این بابت نگرانی نداشته باشند. نیروی کار هم از آن جایی که با بررسی های کافی استخدام می شود و مورد شناسایی قرار می گیرد، قطعا نیرویی با کیفیت و قابل اعتماد خواهد بود.

از طرف دیگر عزیزانی که در این زمینه مشغول به کار هستند هم نمی توانند به همه افراد اعتماد کرده و به محل مد نظر آن ها برای کار مراجعه کنند. اعزام از طرف شرکت، خیال نیروی کار را هم از جهات مختلف راحت می کند.

 

قالب های مناسب برای شرکت خدماتی

برای ثبت شرکت خدماتی می توانید از قالب های متعددی استفاده کنید. این شرکت ها می تواند در قالب سهامی خاص و یا مسئولیت محدود ثبت شود. علاوه بر این شما می توانید برای ثبت موسسه خدماتی هم اقدام کنید. در واقع بهترین نوع شخصیت حقوقی برای امور خدماتی ثبت موسسه می باشد.

تماس با ما

نحوه ثبت شرکت خدماتی

برای ثبت این نوع شرکت باید مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا صورتجلسه موسسین را تنظیم کرده و به امضای شرکاء برسانید.
 • فرم درخواست ثبت شرکت را تکمیل کنید و به امضای شرکاء برسانید.
 • اساسنامه را تنظم کنید. دقت کنید که اساسنامه هم باید به امضای شرکا برسد.
 • ۵ نام پیشنهادی برای شرکت خدماتی تان انتخاب نمایید.
 • اگر موضوع شرکت نیاز به مجوز داشته باشد باید مجوزهای لازم را دریافت نمایید.
 • در صورتی که در روند ثبت شرکت خدماتی پرونده تان نقصی نداشته باشد اکنون در قسمت حسابرسی بررسی می شود.
 • هزینه ای که توسط حسابرس اعلام می شود را پرداخت نمایید.
 • رسید پرداخت وجه را به حسابرسی و پس از آن ممیزی ارسال نمایید.
 • در صورتی که نقصی در پرونده اعلام شد، برای رفع آن اقدام لازم را انجام دهید.
 • اکنون باید آگهی روزنامه رسمی و کثیرالانتشار را چاپ نمایید.
 • در صورت انجام درست و بدون نقص همه مراحل، در این مرحله می توانید شماره مخصوص شرکت خود را دریافت نمایید.

 

مدارک لازم برای شرکت خدماتی سهامی خاص

 • همه اعضاء باید مدارک شناسایی شان را ارائه دهند.
 • لازم است اقرارنامه تنظیم شده و به امضای شرکا برسد.
 • در صورت نیاز به دریافت مجوز این کار را انجام دهید.
 • اساسنامه را با ذکر دقیق آدرس و کد پستی تنظیم نمایید.
 • افتتاح حساب حقوقی

مدارک لازم برای شرکت خدماتی مسئولیت محدود

 • از کارت ملی و شناسنامه همه اعضاء باید یک کپی ارائه دهید.
 • اقرارنامه را تنظیم کنید. (امضای همه افراد لازم است.)
 • نام شرکت را انتخاب کنید.
 • یک طرح را انتخاب کرده و یا طراحی کنید.
 • اعضای هیات مدیره و میزان سهم آن ها را مشخص کنید.
 • افتتاح حساب حقوقی

هزینه ثبت موسسه خدماتی

هزینه ثبت موسسه خدماتی چقدر است؟

موارد زیادی وجود دارد که می تواند هزینه ثبت شرکت را مشخص کند. اعضای هیات مدیره چند نفر هستند؟ سرمایه اولیه چقدر است؟ موضوع فعالیت چیست؟ از طرفی هزینه ثبت شرکت خدماتی در قالب مسئولیت محدود و سهامی خاص هم با یک دیگر متفاوت است. شرکت های ثبتی مختلف هم بسته به انصاف خودشان ممکن ات کمی تفاوت قیمت با یک دیگر داشته باشند.

 

شرایط موفقیت شرکت های خدماتی

همان طور که گفتیم شما برای ثبت شرکت خدماتی نیازی به سرمایه بالا و یا مدرک تحصیلی و غیره ندارید. در اینجا هم مانند هر شغل دیگری رقابت زیاد است. برای موفق شدن باید پشتکار بالایی داشته باشید. علاوه بر این لازم است افرادی را به عنوان نیروی کار انتخاب کنید که تخصص کافی داشته و قابل اعتماد هم باشند. در مسیر گزینش این افراد امور زیادی باید انجام بگیرد مثلا چک کردن دقیق کارت شناسایی آن ها ضروری است.

هر چه خدمات بیشتری ارائه دهید طبیعی است که مشتریان بیشتری هم به دست می آورید. شما می توانید خدمات تان را در زمینه های مختلفی از جمله نظافت، باربری، تعمیرات لوله و غیره ارائه دهید.

 

اخذ گواهی تعیین صلاحیت برای کارهای خدماتی

 • برای دریافت این تاییدیه باید امور را از طریق انجمن های صنفی کارفرمایان پیگیری نمایید.
 • لازم است شرکت تان دفاتر قانونی کامل و تایید شده داشته باشد. جواز کسب، مفاصا حساب های مختلف و غیره از جمله مدارک لازم هستند.
 • پرونده تان توسط انجمن های صنفی تشکیل می شود.
 • پس از این که مدارک تان تایید شد باید در کلاس های آموزشی برگزار شده توسط انجمن های صنفی شرکت نمایید.
 • مدارک تایید شده شما به ادارات مربوطه فرستاده می شود تا گواهینامه تان صادرشود.

 

امور لازم بعد از ثبت

پس از این که ثبت شرکت خدماتی را انجام دادید باید مشخص کنید که مکان فعالیت تان قرار است کجا باشد؟ قرار است فعالیت تان در چه منطقه ای باشد؟ حتما می دانید که در یک منطقه کوچک و یا منطقه ای که از شغل شما اشباع شده است، احتمالا نمی توانید دفتر کارتان را دایر کنید. در این شرایط باید مکان مناسب تری برای انجام این کار انتخاب کنید.

 

مجوز شرکت های خدماتی

در موارد زیادی ثبت شرکت خدماتی نیازی به مجوز ندارد. در ادامه در مورد تعدادی از این شرکت ها و نوع کار آن ها صحبت خواهیم کرد.

ثبت موسسه نظافتی

ثبت شرکت خدماتی نظافتی منازل

این شرکت ها برای نظافت محیط های مختلف نیرو ارسال می کنند. مدیر این شرکت باید مراقب باشد که پرسنل طبق قوانین و با برسی های لازم انتخاب شوند. شرکت تنها نیرو را ارسال می کند و وظیفه تامین لوازم و نظارت بر کار نیرو، با خود کارفرما خواهد بود. موضوعی که برای موسسات نظافتی وجود دارد در برخی موارد نیاز به مجوز داشته و در برخی موارد نیاز به گرفتن مجوز ندارد. در صورتی که برای تاسیس موسسه خدماتی نظافتی مجوز ندارید حتما برای نحوه درخواست از مشاوران ما کمک بگیرید.

 

شرکت خدمات نظافتی ادارات و غیره

در این جا از آن جایی که کارفرما یک شخصیت حقوقی است، معمولا قراردادهای بلند مدت با شما خواهند بست. در این شکل از همکاری بسته به نوع قرارداد ممکن است علاوه بر اعزام نیرو، نظارت بر کار وی و تهیه لوازم مورد نیاز هم با شما باشد.

در این شرایط اگر به هر دلیلی مدتی پرداختی از سوی کارفرما دریافت نکنید شما باید حق الزحمه کارگران را پرداخت کنید. ثبت شرکت خدماتی نظافتی ادارات فرق زیادی با انواع دیگر آن ندارد.

 

شرکت خدماتی نظافت نمای ساختمان ها

این کار کمی شرایط سخت تری دارد. شخصی که برای این کار انتخاب می شود باید ترس از ارتفاع نداشته باشد و شرایط جسمی اش هم اجازه این کار را به او بدهد. کارگران معمولا با راپل، کلایمر و موارد مشابه کار می کنند.

علاوه بر موارد گفته شده شرکت های خدماتی نظافت کارخانجات و خدمات شهرداری را هم داریم که فعالیت های مشابهی انجام می دهند.

ثبت موسسه حمل و نقل

شرکت خدماتی حمل و نقل

ثبت شرکت خدماتی برای حمل و نقل می تواند تفاوت هایی با دیگر انواع آن داشته باشد. به همین دلیل در این قسمت درباره این نوع شرکت ها صحبت خواهیم کرد.

بسته به این که حمل و نقل قرار است با چه وسیله ای و در چه معابری انجام شود، باید مجوز مربوطه را دریافت نمایید. قرار است درون شهری و به عنوان حمل و نقل مسافر کار کنید؟ یا این که فعالیت تان برون شهری است؟ قرار است بار جا به جا نمایید؟

 

شرکت خدماتی درمانی

ثبت شرکت خدماتی درمانی هم می تواند شرایط خودش را داشته باشد. حتما می دانید که هر موضوع مرتط با سلامت جامعه، فوق العاده موضوع مهمی است. ابتدا نیاز به داشتن موافقت وزارت بهداشت خواهید داشت. شما باید مدارک لازم را تهیه کرده و به کمیسیون ماده ۲۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل دهید.

 • نیاز به ارائه گواهی سوء پیشینه دارید.
 • در صورتی که در شغلی به صورت رسمی شاغل هستید کافی است تصویر آخرین حکم استخدامی خود را ارائه دهید.
 • فرم تایید صلاحیت را باید تهیه کنید.
 • اعضایی که پزشک نیستند باید تصویر آخرین مدرک تحصیلی خود را ارائه دهند.
 • پزشکان باید تصویر پروانه پزشکی دائم خود را ارائه دهند.
 • در ثبت شرکت خدماتی درمانی پزشکان باید گواهی عدم محکومیت نظامی داشته باشند.
 • برای پیراپزشکان تصویر گواهی پایان طرح لازم است.
 • برای گروه پزشکی که در هیات موسس عضو هستند و هم چنین سهامداران شرکت تعاونی نیازی به ارائه پروانه مطب نیست. این افراد کافی است که پروانه دائم شان را ارائه دهند.
 • وقتی تاییدیه وزارت بهداشت را دریافت می کنید لازم است که وزارت تعاون اساسنامه و موضوع شرکت شما را تایید نماید. در صورتی که در زمان لازم که ۶ ماه می باشد نتوانید تاییدیه گفته شده را اخذ کنید، تاییدیه وزارت بهداشت هم ملغی خواهد بود.
 • وقتی شرکت تان را ثبت کنید، وزارت بهداشت کار بازرسی را انجام خواهد داد. شما برای هر کدام از فعالیت های مد نظر باید قرارداد تاسیس را با وزارت بهداشت تنظیم نمایید. تا یک سال از مهلتی که در قرارداد تاسیس درج شده فرصت دارید تا آمادگی خود را برای بازدید نهایی اعلام نمایید.

ثبت موسسه خدمات درمانی

سخن پایانی

نیاز جامعه به شرکت های خدماتی هر روزه در حال گسترش است و به همین دلیل است که ثبت شرکت خدماتی طرفداران زیادی دارد. در صورتی که به این فعالیت علاقه مندید می توانید به جامعه خدمت کرده و علاوه بر آن، درآمد خوبی هم به دست آورید.

شرکت های خدماتی نیاز به مجوز دارند؟ سلام. به صورت کلی خیر اما بخشی از شرکت های خدماتی که فعالیت شان حساس است نیاز به مجوز دارند.

۴.۸/۵ - (۵ نفر رای داده اند)

درباره ی نوشین حسینی

من نوشین حسینی هستم و از سال 1392 در زمینه خدمات اداری شرکتها و به صورت کاملا تخصصی در زمینه خدمات ثبتی فعالیت می کنم. تمام تلاشم طی این سالها این بوده است که بهترین خدمات را در جهت کمک به امور ثبتی شرکتها ارائه نمایم تا مدیران شرکتها در این خصوص خیالی آسوده داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button