ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در کرج به دلیل نیمه صنعتی بودن استان البرز یکی از پرتقاضا ترین موارد در بین شهر های ایران بوده است. شهرک های صنعتی بسیار زیاد و موقعیت جغرافیایی شهر کرج سبب شده است که بیشتر کسب و کارها به فکر تاسیس شخصیت حقوقی افتاده و همین موضوع باعث شد تا این راهنما را برای شما آماده کنیم.

ثبت شرکت در کرج

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

 • تصویر کارت ملی اعضای هیئت مدیره
 • شماره موبایل به نام که در سامانه ثنا ثبت شده باشد
 • موضوع فعالیت شرکت
 • نحوه حق امضای شرکت
 • آدرس و کد پستی محل اقامت شرکت

 

مراحل اینترنتی ثبت شرکت در کرج

برای ثبت شرکت به صورت اینترنتی ابتدا باید تمام مدارک را آماده کرده و سپس با ورود به سامانه مخصوص، نوع شرکت را مشخص کنید. پس از تعیین شرکاء، ثبت نام در سایت انجام شده و نام سهامداران درج خواهد شد.

سپس میزان سهام هر یک از شرکا درج شده و روزنامه سالی و مالی انتخاب می‌شود. در این مرحله حدود صلاحیت‌های هر یک از اعضا تعیین شده و آدرس شرکت وارد خواهد شد. درج مطالب صورتجلسه، تکمیل تقاضانامه، ارائه مدارک و ارسال برای اداره مربوطه نیز مراحل پایانی ثبت شرکت در کرج محسوب خواهند شد.

 

مهمترین مزایای ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در کرج می‌تواند مزایای متعددی را به همراه داشته باشد. بر این اساس پیشرفت در کسب و کار، کمک به سازوکار بهتر فعالیت‌های تجاری، اعتماد سازی و امکان دریافت استعلام توسط مشتریان، امکان اعطای نمایندگی و… از مهمترین مزیت‌ها خواهند بود.

علاوه بر این وجود برخی از مزیت‌های قانونی و دولتی نیز می‌توانند بیشتر تجار و سرمایه گذاران را ترغیب به راه اندازی شخصیت حقوقی کنند. بنابراین، حذف کردن دلال‌ها، تامین کردن مواد اولیه و امکان دریافت وام و تسهیلات را نیز می‌توان از بهترین مزایای قانونی در نظر گرفت.

 

هزینه ثبت شرکت در کرج چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در کرج بین ۲ تا ۴ میلیون بسته به نوع شرکت متفاوت است. اگر خودتان برای ثبت شرکت اقدام کنید این هزینه تقریبا نصف خواهد شد.

 

مدت زمان ثبت شرکت در کرج چند روز است؟

مدت زمان ثبت شرکت بین ۷ الی ۱۴ روز کاری می باشد.

 

انواع شرکت قابل ثبت در کرج

انواع شرکت‌ها در قانون تجارت

بر اساس قانون تجارت، شرکت‌ها به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند. بر این اساس ویژگی‌ها، نحوه فعالیت در شرکت‌ها و مدارک مورد نیاز از مهمترین وجه تمایز آنها محسوب خواهند شد. مطابق با ماده ۲۰ ق.ت انواع شرکت‌ها عبارت هستند از:

 • شرکت نسبی
 • شرکت تعاونی
 • شرکت تضامنی
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت مختلط غیر سهامی
 • شرکت سهامی عام و خاص
 • شرکت با مسئولیت محدود

شرکت نسبی و ویژگی‌های آن

بر اساس ماده ۱۸۳ ق.ت، شرکت نسبی به شرکتی اطلاق می‌شود که برای انجام امور تجارتی و تحت عنوان نام مخصوص بین دو الی چند نفر تشکیل شده و مسئولیت شرکا به اندازه سرمایه آنها خواهد بود. در نامگذاری شرکت‌های نسبی حتما باید عبارت نسبی قید شده و نام یکی از شرکا نیز وجود داشته باشد. علاوه بر این استفاده از پسوندهایی مانند “و شرکا”، “و برادران”  نیز الزامی خواهد بود. در نامگذاری شرکت نسبی، واژه نفر در خصوص اشخاص حقوقی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این مسئولیت شرکا نیز مانند مسئولیت شرکا در شرکت تضامنی خواهد بود.

شرکت تعاونی و ویژگی‌های آن

از شناخته شده ترین شرکت‌های تعاونی می‌توان به شرکت تعاونی تولید و شرکت تعاونی مصرف اشاره کرد. دسته اول شرکت‌هایی هستند که به صورت عمده در زمینه ساخت و ساز، دامپروری، کشاورزی و سایر حوزه‌های مرتبط فعالیت می‌کنند. شرکت‌های تعاونی دسته دوم نیز در حوزه فراهم کردن کالا و ارائه خدمات فعالیت دارند. تعداد اعضای این شرکت‌ها نباید کمتر از ۷ نفر بوده و ضرر و نفع حاصل از فعالیت شرکت بین تمام شرکا تقسیم می‌شود. علاوه بر این در حالت کلی، حرفه حداقل دو ثلث از شرکا نیز باید مطابق با موضوع عملیات شرکت باشد.

شرایط عضویت و ثبت شرکت تعاونی

برای عضویت در شرکت‌های تعاونی وجود چند شرط اهمیت خواهد داشت. این شرایط به ترتیب عبارتند از:

 • وجود تابعیت ایرانی
 • عدم وجود ممنوعیت‌های قانونی و محجوریت
 • خرید حداقل سهام ذکر شده در اساسنامه
 • تعهد به رعایت قوانین و مقررات شرکت
 • عدم عضویت اعضا در سایر تعاونی‌ها

شرکت تضامنی و ویژگی‌های آن

یکی از ساده‌ترین نوع شرکت‌هایی که با نام مخصوص و بین دو الی چند نفر برای امور تجارتی تشکیل می‌شود، شرکت تضامنی است. در شرکت تضامنی مسئولیت تمام اعضا به صورت تضامنی بوده و چنانچه تمام دارایی شرکت برای پرداخت دیون و بدهی‌ها کافی نباشد، هر یک از شرکا مسئول پرداخت دیون خواهند بود. بنابراین، در شرایطی که شرکا توافق دیگری غیر از این نمایند، از دیدگاه قانون فاقد اثر است. بر اساس ماده ۱۱۷ ق.ت، در نام شرکت‌های تضامنی حتما باید نام یکی از شرکا قید شده و در ادامه از پسوندهایی مانند “و شرکا”، “و برادران”  نیز استفاده شود. در این دسته از شرکت‌ها منافع به نسبت سهم‌الشرکه بین شرکا تقسیم خواهد شد. مگر اینکه در شرکتنامه ترتیب و توافق دیگری وجود داشته باشد.

شرکت مختلط سهامی و ویژگی‌های آن

بر اساس ماده ۱۶۲ ق.ت، شرکت مختلط سهامی به شرکتی گفته می‌شود که بین شرکای سهامی و ضامن تشکیل شود. شرکای سهامی افرادی خواهند بود که سرمایه خود را به صورت سهام درآورده و مسئولیت آنها به میزان سرمایه آنها است. شرکای ضامن نیز افرادی هستند که سرمایه آنها به صورت سهام نیست اما مسئول پرداخت دیون شرکت هستند. در این شرایط اگر تعداد شرکای ضامن زیاد باشد، مسئولیت آنها نیز تابع مقررات شرکت‌های تضامنی خواهد بود. در نام این شرکت باید عبارت مختلط سهامی و اسم یکی از شرکای ضامن ذکر شود. علاوه بر این در مواد ۱۸۱ و ۱۸۲ قانون تجارت نیز موارد انحلال این شرکت عنوان شده است.

شرکت مختلط غیر سهامی و ویژگی‌های آن

اگر قصد تاسیس شرکت مختلط غیر سهامی و ثبت شرکت در کرج را دارید باید به این نکته توجه کنید که شرکت‌های مختلط غیر سهامی بین یک یا چند عضو با مسئولیت محدود و یک یا چند عضو ضامن تشکیل می‌شود. در نام این شرکت حتما باید عبارت مختلط غیر سهامی ذکر شده و مسئولیت شرکا نیز به میزان سرمایه‌ای خواهد بود که وارد دارایی شرکت کرده‌اند. با این وجود در صورت وجود بدهی و انحلال شرکت، شرکای ضامن مسئول پرداخت دیون خواهند بود. شرکت‌های مختلط غیر سهامی نیز مانند سایر شرکت‌ها دارای شخصیت حقوقی مستقل از اعضا هستند.

شرکت سهامی عام و خاص و ویژگی‌های آن

شرکت سهامی به شرکتی گفته می‌شود که سرمایه آن به سهام تقسیم بندی شده و مسئولیت صاحبان سهام نیز به میزان مبلغ اسمی سهام آنها خواهد بود. مطابق با قانون تجارت، شرکت‌های سهامی در دو دسته متفاوت قرار می‌گیرند. در دسته اول تمام سرمایه توسط موسسین شرکت تامین خواهد شد که به آن ثبت شرکت سهامی خاص گفته می شود. این در حالی است که در دسته دوم شرکت‌های سهامی، بخشی از سرمایه از طریق فروش و پذیره نویسی تامین می‌شود. حداقل تعداد شرکاء در شرکت سهامی عام ۵ نفر خواهد بود و سهم موسسین نباید کمتر از ۲۰ درصد سرمایه کل باشد.

شرکت با مسئولیت محدود و ویژگی‌های آن

مطابق با ماده ۹۴ ق.ت، ثبت شرکت مسئولیت محدود شرکتی است که فقط با فعالیت تجاری و بین دو یا چند نفر تشکیل می‌شود. بنابراین، هر کدام از شرکا فقط به اندازه سرمایه خود مسئول تعهدات شرکت خواهند بود. در نام گذاری این شرکت حتما باید از عبارت با مسئولیت محدود استفاده شود؛ چرا که در غیر اینصورت شرکت تضامنی محسوب خواهد شد. پس از تنظیم شراکت نامه و پرداخت سرمایه، شرکت با مسئولیت محدود، شخصیت حقوقی پیدا کرده و می‌تواند شروع به کار کند.

 

ثبت شرکت در کرج با موسسه ثبت یاب

در حال حاضر با افزایش چشمگیر موسسات مختلف، تحقیق و شناسایی بهترین مجموعه برای ثبت شرکت در کرج و دریافت مشاوره دشوار است. با این وجود در حال حاضر موسسات بسیاری وجود دارند که برای ثبت شرکت در کرج می‌توان از آنها کمک گرفت.

ثبت یاب تلاش کرده است تا با ارائه بهترین خدمات به هموطنان گرامی، در طول مراحل در کنار آنها باشد. هزینه معقول، ارائه مشاوره حضوری و تلفنی، امکان ارسال کارشناسان متخصص به محل، در کنار آگاهی و تجربه کاری موفق، از مهمترین دستاوردهای ثبت یاب هستند.

جان کلام

امروزه ثبت شرکت در کرج به یک پروسه طولانی و خسته کننده تبدیل شده است که نیاز به آگاهی کامل و اطلاعات حقوقی دارد. در این شرایط چنانچه ثبت شرکت در کرج توسط افراد ناآگاه انجام شود؛ مشکلات مالی و حقوقی زیادی را نیز به همراه خواهد داشت. بر این اساس توصیه می‌شود پیش از انجام مراحل ثبت از مشاوره کارشناسان ثبت یاب استفاده کرده و در نهایت درخواست خود را ثبت کنید.

۴.۸/۵ - (۱۶ نفر رای داده اند)

درباره ی نوشین حسینی

من نوشین حسینی هستم و از سال 1392 در زمینه خدمات اداری شرکتها و به صورت کاملا تخصصی در زمینه خدمات ثبتی فعالیت می کنم. تمام تلاشم طی این سالها این بوده است که بهترین خدمات را در جهت کمک به امور ثبتی شرکتها ارائه نمایم تا مدیران شرکتها در این خصوص خیالی آسوده داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button