ثبت شرکت در کرج

چرا ثبت شرکت در کرج اهمیت دارد؟ هزینه ثبت شرکت در کرج چقدر است؟ شرایط ثبت شرکت در استان البرز چگونه است؟ برای پاسخ به این سوالات و راهنمای صفر تا صد اصولی ثبت شرکت در کرج استان البرز و شهر های اطراف آن تا انتها با ما همراه باشید.

ابتدا کرج یکی از شهرستان های استان تهران به حساب می آمد که در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۸۸ با توجه به جلسه هیئت مدیره لایحه ای با این مضمون تصویب شد که در نتیجه در تاریخ ۷ تیر ۱۳۸۹ بعنوان سی و یکمین استان ایران به ثبت رسید که کرج پایتخت آن می باشد.

 

ثبت شرکت در کرج

با توجه به این موضوع که در عرصه صنعت و تجارت پیشرفت چشم گیری شده است اگر فعالان اقتصادی بخواهند رقابتی سالم آغاز کنند و در آن زمینه به موفقیت برسند باید حتما شرکت خود را به ثبت رسانند بنابراین برای افزایش اطلاعات خود با موضوع ثبت شرکت در کرج با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

ثبت موسسات غیر تجاری در کرج

موسسات غیر تجاری موسساتی هستند که هدف از تشکیل آن آغاز فعالیت های غیر تجاری همچون امور خیریه، ادبی، امور علمی و امثال آن می باشد اعم از آن که موسسین قصد انتفاع و یا غیرانتفاع داشته باشد. با توجه به ماده ۵۸۴ قانون تجارت پس از ثبت شما دارای شخصیت حقوقی شده و می توان از عناوینی از قبیل انجمن، بنگاه، کانون و امثال آن استفاده نمایید.

با توجه به مقاله ثبت موسسه، گفتیم که موسسات غیرتجاری به دو قسم زیر تقسیم می شوند:
۱-موسساتی که شروع فعالیتشان در حوزه جلب منافع و تقسیم آن بین اعضای خود نباشد که نام برخی از این موسسات شامل انجمن های اسلامی، صندوق های قرض الحسنه، موسسات خیریه و … می باشد که با نام موسسات غیرانتفاعی نیز خوانده می شود.
۲-موسساتی که شروع فعالیتشان در حوزه جلب منافع و تقسیم آن بین اعضای خود باشد.

 

شرایط و مدارک لازم برای ثبت موسسات غیر تجاری در کرج

برای ثبت موسسات غیر تجاری باید حتما از حداقل دو شریک بهره مند باشید و سرمایه خود را به هر میزان قید نمایید. اگر موسسه ای که می خواهید به ثبت رسانید غیر تجاری که هدفشان جلب منافع مادی است، باشد باید اقدام به اخذ مجوز نمایید.

 

مدارک مورد نیاز موسسات غیر تجاری در کرج

 • تنظیم و ارائه دو نسخه از اساسنامه
 • تنظیم و ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع موسسین
 • کپی شناسنامه هر یک از شرکا
 • ارائه دو نسخه تقاضانامه بصورت چاپی
 • با توجه به موضوع موسسه ارائه مجوز الزامیست

ثبت شرکت تجاری در کرج

ثبت شرکت تجاری در کرج

در ایران اولین قانون تجاری که در رابطه با شرکت های تجاری است قانون ۲۵ و سپس قوانین ۱۲ فروردین و ۱۲ خرداد ۱۳۰۴ شمسی می باشد و علارغم موسسات غیرتجاری این شرکت فعالیت خود را در قالب تجارت آغاز کرده که محل رجوع ثبت شرکت در تهران اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی و در خارج از تهران اداره ثبت اسناد، مرکز اصلی شرکت انجام می شود.
طبق قوانین شرکت های تجاری به هفت نوع قالب که عبارتند از:

 • شرکت سهامی (به دو صورت سهامی خاص و سهامی عام)
 • شرکت بامسئولیت محدود
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت مختلط غیرسهامی
 • شرکت تعاونی
 • شرکت نسبی
 • شرکت تضامنی

شرکت بامسئولیت محدود یکی از رایج ترین شرکت های بازرگانی در ایران است که بین اعضای خانواده، دوستان و آشنایان تشکیل می شود که هر یک از شرکا به میزان سرمایه آورنده خویش دارای مسئولیت می باشد اعضای تشکیل دهنده آن حداقل دو نفر است که حداقل باید دارای یک میلیون ریال سرمایه باشند.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بامسئولیت محدود در کرج

۱-ارائه دو نسخه از شرکتنامه
۲-ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی
۳-ارائه تقاضانامه شرکت بامسئولیت محدود به همراه امضا سهامداران
۴-ارائه مدارک هویتی از قبیل شناسنامه و کارت ملی موسسین، هیئت مدیره و بازرسان
۵-ارائه دو نسخه از اساسنامه (کلیه صفحات را سهامداران امضا نمایند.)
۶-ارائه قبض مربوطه برای ثبت شرکت و درج آگهی
۷-اگر اعضای هیئت مدیره و یا سهامداران از اشخاصی حقوقی باشد باید آخرین روزنامه رسمی ارائه داده شود.
۸-ارائه گواهی عدم سوءپیشینه (کلیه ی اعضا شرکت)
۹-با توجه به عنوان شرکت در صورت نیاز باید مجوز دریافته نمده و آن را تحویل اداره مربوطه دهید.

شرکت سهامی خاص شرکتی است بازرگانی که کلیه سرمایه از طریق سهامداران تامین می شود این نوع شرکت با حداقل سه نفر تشکیل می شود که علاوه بر سهامدار به بازرس نیز نیاز دارد و حداقل سرمایه مورد نیاز ۱۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال می باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

۱-کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضاء که در حال فعالیت می باشند.
۲-گواهی عدم سوء پیشینه
۳-کپی اقرارنامه به همراه امضاء سهامداران
۴-اخذ مجوز، زمانی که عنوان مربوطه نیاز به اخذ مجوز را داشته باشد.
۵-زمانی که امور توسط وکیل انجام می شود باید وکالتنامه ای را تنظیم نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کرج

تفاوت شرکت سهامی خاص و بامسئولیت محدود

۱-انتخاب بازرس اصلی و علی البدل در شرکت سهامی اجباری و در مسئولیت محدود اختیاری است.
۲-در شرکت بامسئولیت محدود به حداقل دو شریک و شرکت سهامی خاص به حداقل ۳ سهامدار نیاز دارد.
۳-در شرکت سهامی مدیران به مدت دو سال به فعالیت می پردازند ولی در شرکت بامسئولیت محدود محدودیت زمانی وجود ندارد.
۴-در شرکت سهامی خاص انتخاب روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های دعوت شرکت الزامی بوده ولی در شرکت بامسئولیت محدود اختیاری می باشد.
۵-در شرکت بامسئولیت محدود تقسیم سود به نسبت سرمایه شرکا و در شرکت سهامی خاص به تعداد سهام در شرکت می باشد که در شرکت با مسئولیت محدود می توانند در اساسنامه ترتیب دیگری را مقرر کنند.

 

مراحل ثبت شرکت در کرج

ابتدا با مراجعه به سایت مربوطه فرم ها را کامل نموده سپس بعد از تایید سازمان باید مدارک ذکر شده بصورت پست به سازمان ارسال شود. متقاضیان برای ثبت شرکت در کرج باید نام هایی را ارائه دهند.

که این نام ها ایرانی باشد، قابل فهم و دارای معنی مناسبی باشد سپس بازرسان در بین نام های ارائه شده مناسب ترین را انتخاب کرده و بعد به بررسی مدارک می پردازند که در صورت کامل بودن به متقاضی برای ثبت شرکت در شرکت های مربوطه اطلاع داده می شود و با انتشار در روزنامه کثیرت الانتشار این شرکت به صورت قانونی ثبت می شود.
نکته مهم: توجه داشته باشید که پس از ثبت شرکت نسبت به تشکیل پرونده دارایی شرکت، اخذ کد اقتصادی و همچنین پلمپ دفاتر تجاری شرکت اقدام نمایید.

شرکت ثبت یاب رتبه ۱ شرکت های ثبتی، با ارائه خدمات گوناگون ثبتی مانند ثبت شرکت، ثبت برند، تغییرات، خرید و فروش شرکت و… آماده همکاری می باشد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در هر زمینه ثبتی، می‌توانید با وکلای ما در این زمینه تماس بگیرید تا با ارائه بهترین خدمات و مشاوره به انجام کارتان سرعت بدهند.

 

 

درباره کرج

نام کرج که برگرفته از رشته کوه البرز است در بیست کیلو متری غرب تهران قرار گرفته و با توجه به آخرین آمار در سرشماری جمعیتی حدود ۱٬۶۱۴٬۶۲۶ نفر اعلام شده که پس از استان های تهران، مشهد و اصفهان چهارمین شهر پر جمعیت ایران می باشد.

همچنین با توجه به قرار گرفتن کرج در ارتفاع بالای ۱۳۰۰ متر باعث شده که گل های رز با بهترین کیفیت در آن جا رشد کنند بنابراین تولیدکنندگان گل رز در این استان بسیار می باشد همچنین سالانه بیش از یک میلیون شاخه گل رز به کشورهای عراق، تاجیکستان و گرجستان صادر می کنند.
از اماکن مذهبی و گردشگری کرج می توان به سد امیر کبیر، جاده چالوس، کاروانسرای شاه عباسی، روستای برغان، باغ پرندگان کرج، کاخ شمس، رود کرج، باغ‌های جهانشهر، روستای تاریخی ورده، باغ لاله‌ های گچسر، پیست دیزین و کاخ سلیمانیه اشاره کرد که شهرستان های این استان شامل طالقان، کرج، نظرآباد، فردیس، اشتهارد و ساوجبلاغ می باشد.
البرز با داشتن زمین های کشاورزی که دارای خاک حاصلخیز، آب‌های سطحی و زیرزمینی است محصولات کشاورزی بسیاری را تولید می کنند همچنین مشغول به پرورش ماهی، نساجی، صنایع سلولز و چرم سازی نیز می باشند.

 

ثبت آثارهای مهم در فهرست آثار ملی کرج

در کرج آثارهای بسیار مهمی همچون کاخ سلیمانیه، قلعه احمدآباد، غار یخ مراد، کاخ شمس، پل شاه عباسی، حمام مصباح، کاروانسرای شاه عباسی و قلعه احمدآباد قرار دارد که در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده‌اند.

۴.۷/۵ - (۳ نفر رای داده اند)

درباره ی نوشین حسینی

من نوشین حسینی هستم و از سال 1392 در زمینه خدمات اداری شرکتها و به صورت کاملا تخصصی در زمینه خدمات ثبتی فعالیت می کنم. تمام تلاشم طی این سالها این بوده است که بهترین خدمات را در جهت کمک به امور ثبتی شرکتها ارائه نمایم تا مدیران شرکتها در این خصوص خیالی آسوده داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button